سلبریتی‌ها از درد جامعه خبر ندارند/ بهاره رهنما چه زحمتی برای این کشور کشیده است؟
سلبریتی‌ها از درد جامعه خبر ندارند/ بهاره رهنما چه زحمتی برای این کشور کشیده است؟

یک رفتار شناس اجتماعی گفت: خانم رهنما به درد کدام مردم رسیده است که حالا مردم را بی دست و پا خطاب می کند؟

مجید ابهری، رفتار شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار ایونا در ارتباط با توهین بهاره رهنما به مردم اظهار کرد: متاسفانه در جامعه ما موضوع سلبریتی ها و اظهار نظرهای نسنجیده و بی اساس آنها موجب جریحه دار شدن احساسات مردم و لطمه به افکار عمومی شده است. سلبریتی ها از درد جامعه خبر ندارند. با یک یا دو ساعت بازی در یک فیلم میلیون ها تومان پول گرفته و فرزند خود را در کانادا به دنیا می آورند؛ رفع خستگی را در ویلا و سواحل ترکیه از تن به در می کنند، معلوم است که از درد مردم خبر ندارند.

وی افزود: معلوم نیست که تا چه زمانی باید این اشخاص با اعصاب مردم بازی کنند و با حرف های نسنجیده احساسات آنها را جریحه دار کنند. برای مثال در روز های گذشته یکی از سلبریتی ها به نام بهاره رهنما در اظهار نظرهای نسنجیده ای گفته است که «اگر افراد در ۳۰ سال درآمد و زندگی مناسبی نداشته باشند، بی دست و پا و پخمه هستند.» یعنی ایشان از وضعیت اجتماعی جامعه خبر ندارد؟ از حقوق بازنشستگان و کارمندان مطلع نیستند؟ اگر اطلاع ندارند دلیل ضعف فرهنگی ایشان است که از وضعیت مردمی که با پول آنها ویلا میخرند و دور دنیا را می گردند و به آنها اهانت هم می کنند.

ابهری متذکر شد: چرا باید مردم به اینگونه افراد بها داده ولی آنها قصد ازدواج دوم، تولد و امثال آنها را در فضای مجازی پخش کنند و جوانان ما را آزار بدهند. خانم رهنما چه زحمتی برای این کشور کشیده است؟ به درد کدام مردم رسیده است که حالا مردم را بی دست و پا خطاب می کند؟

این رفتارشناس اجتماعی در پایان به خبرنگار ایونا گفت: بعد از ۴۰ سال پژوهش و فعالیت در آسیب های اجتماعی به عقیده من این خانم (بهاره رهنما) مقصر است؛ البته قصور اصلی از کسانی است که به خانم رهنما و امثال ایشان ضریب می دهند و آنها را الگوی خود قرار می دهند. در جامعه ای که ۴۰درصد آن زیر خط فقر مطلق هستند یعنی فقط دستشان به بخور و نمیر می رسد، یک خانم بی خبر از دردمند ها چنین اظهار نظر نسنجیده ای میکند. دیگر قضاوت با مردم است.

 

نسترن شاکر- پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز